074-76-79-408

תחומי התמחות

צרו עמנו קשר
074-76-79-408

או מלאו פרטיכם בטופס:
תחום בריאות השן הוא תחום רחב ומגוון הכולל סוגים שונים של טיפולים, החל מביצוע סתימה דרך עקירת שן או טיפול שורש ועד יישור שיניים. בחלק גדול מהמקרים או הבעיות יספיק טיפול קטן יותר שאינו דורש התערבות כירורגית. ישנם מצבים מורכבים יותר הדורשים התערבות כירורגית והטיפול מבוצע על ידי כירורג פה ולסת. מתי כירורג פה ולסת נכנס לתמונה? אילו סוגי טיפולים הוא מבצע ומתי צריך לגשת אליו?

מה תחום האחריות של כירורגיית פה ולסת?

באופן כללי, כאשר מדובר על מומחה פה ולסת, מדובר על טיפולים הקשורים למבנה הפה והשיניים, המיקום של השיניים ביחס לחניכיים והלסת ופחות קשורים למצב השיניים עצמן. כירורג פה ולסת יבצע טיפולים כמו ניתוחי חניכיים במצב של נסיגת חניכיים למשל, השתלות שיניים והשתלות עצם הקודמות במקרים רבים להשתלות שיניים, טיפול בלסת עצמה: במפרקי הלסת או בשברים בלסת. גם כאשר נדרשת עקירה כירורגית של שיניים, כמו שיני בינה הצומחות בצורה לא תקינה או קיבוע של השיניים מומחה פה ולסת הוא הכתובת. במרפאת חיוך מושלם בע"מ נעשים גם טיפולים מורכבים על ידי מומחה פה ולסת, כולל השתלות שיניים, ניתוחי חניכיים ועוד.

כירורגיית פה ולסת

כירורגיית פה ולסת- לא רק שיניים

כירורג פה ולסת רואה את התמונה הרחבה של אזור הפה והלסת באופן כללי. מעבר לניתוחי שיניים או חניכיים, גם טיפול במחלות או גידולים בבלוטות הרוק נמצא תחת אחריותו, הסרת גידולים שפירים או ממאירים מכל חלל הפה, הראש, הצוואר ואזור הלסת. לרוב, אל כירורג פה ולסת תופנו כאשר הטיפול הנדרש כבר חורג מתחום אחריותו של רופא שיניים סטנדרטי. כירורגיית פה ולסת היא מחלקה הנמצאת בכל בית חולים, כך שאין ספק שטיפול אצל מומחה פה ולסת הוא עליית מדרגה משמעותית מבחינת מורכבות הטיפול והאחריות שישנה למבצע הניתוח. לכן, חשוב לעשות בירור מקיף לפני בחירת כירורג פה ולסת.

קודם כל רופא שיניים אך לא רק

כירורגיית פה ולסת מוגדרת בארץ כתת תחום בתוך התחום הכולל של רפואת שיניים. לכן, כאשר אתם מבררים לגבי כירורג פה ולסת, ודאו קודם כל שמדובר על רופא שיניים שקיבל את ההכשרה המתאימה והתמקצע בכירורגיית פה ולסת. ההכשרה כוללת חמש שנות התמחות במחלקות כירורגיית פה ולסת, כירורגיה כללית או אורתופדית. חשוב שהוא יגיע מתחום רפואת השיניים המהווה בסיס לתחום הפה ולסת אך שיקבל את הרישיון ממשרד הבריאות לעיסוק בפה ולסת, כולל הרישיון לבצע ניתוחים אותו יקבל לאחר שהתנסה במספר מסוים של ניתוחים.
 

טלפון
074-76-79-408
כתובת
מייסדים 2 ראשל"צ
 

חיוך מושלם
צרו עמנו קשר
074-76-79-408

או מלאו פרטיכם בטופס:


חיוך מושלם

הרגישו חופשיים ליצור עמנו קשר בטלפון 074-76-79-408
לכל שאלה או פנייה אנא מלאו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם
 

 

טלפון
074-76-79-408
כתובת
כיכר המייסדים 2 ראשל"צ